Hiszpania – Ibiza

6 - 9 Days
AKTYWNOŚĆ

żeglarstwo

+ 1
TRUDNOŚĆ

Low

MIN. WIEK

10 Years

PROMOCJA

670 570 EUR

Opis wyprawy

TERMIN: 27 KWIETNIA 2019 - 5 MAJA 2019

Naszą wyprawę rozpoczniemy w Alicante - stolicy prowincji. Na początku trasa naszego rejsu wiedzie wzdłuż wybrzeża. Odwiedzimy urokliwą i klimatyczną Altee. Nie jest tu tak głośno i tłoczno, jak w innych, większych miastach wybrzeża Costa Blanca. Niska zabudowa i tradycyjna architektura, pyszna lokalna kuchnia, wąskie kolorowe uliczki, zachwycają. Dlatego też umieszczamy to małe rybackie miasteczko na naszej mapie jako punkt obowiązkowy.

Natomiast w trzecim (żeglarskim) dniu będziemy kierowali się już na Baleary. W pierwszej kolejności popłyniemy na wyspę Formentera. Ta cicha i spokojna wyspa, często nazywana jest „europejskimi Karaibami”. Bogata fauna i flora przybrzeżnych wód jest unikatem na skalę europejską. To idealne miejsce na relaks na pięknych plażach lub na aktywne zwiedzanie wyspy rowerem lub skuterem.

Zwiedzając Baleary popłyniemy na Ibizę. Miejsca, w którym większość zabudowań jest koloru białego. Znana przede wszystkim z szalonych imprez Ibiza to jedna z najpiękniejszych części Hiszpanii. Zatrzymamy się na kotwicowisku w niewielkiej odległości od urokliwych uliczek starego miasta i licznych dyskotek.

Kolejny (żeglarski) dzień zaprowadzi nas w okolice Calp, które urzeka swoim śródziemnomorskim klimatem, walencką kulturą, a także mimo swojego kurortowego charakteru - spokojem. Majestatyczna skała Ifach to znak rozpoznawczy. Wysoki na 332m skalisty szczyt, dumnie wznosi się nad miastem i stanowi część rezerwatu przyrody - Parque Natural de Peñon.

W drodze powrotnej do Alicante odwiedzimy Puerto de Campello.  Natomiast w ostatnim dniu zaplanowaliśmy zwiedzanie Alicante.

Wszystkie nasze rejsy morskie organizujemy na bezpiecznych i komfortowych jachtach z bogatym wyposażeniem. Ten rejs zaplanowaliśmy na jachcie Cyclades 50.5. Jest to jacht o kilka stóp większy niż jachty pływające zwykle na podobnych rejsach turystycznych.

Jacht morski

Klasa Cyclades 50.5 (5 kabin, 3 łazienki)

Przelot do Alicante

Przelot we własnym zakresie

Pakiet obejmuje

 Miejsce w kabinie 2 osobowej

 Opieka doświadczonego kapitana

 Szkolenie żeglarskie organizacji ISSA

 Ubezpieczenie jachtu

 Sprzątanie jachtu po rejsie

 Wodę do zbiorników

 Śniadanie na jachcie

Pakiet NIE obejmuje

Kasy jachtowej (ok. 20 eur /os./dzień)

Opłat portowych (ok. 35 eur /os.)

Paliwa do silnika ( max. 60 eur /os.)

* w zależności od kierunku i siły wiatru

Mapa rejsu

Plan rejsu

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan naszego rejsu. Startujemy w Alicante a naszym celem będzie wyjątkowa wyspa Ibiza.

Dzień 1 - Przylot do Alicante

W zależności od godziny przybycia wszystkich uczestników, pierwszy dzień możemy spędzić na zwiedzaniu pięknego Alicante lub przepłynięciu krótkiego etapu do mniej zatłoczonego portu.

Dzień 2 - Płyniemy do Altea

W drugim dniu zaplanowaliśmy przepłynięcie do urokliwej i klimatycznej Altee. Po drodze możemy zatrzymać się na krótki relax (opalanie, kąpiele). Po południu zwiedzanie urokliwej Altee. Nocleg na kotwicowisku La Mina niedaleko Altea lub w porcie.

Dzień 3 - Dzień żeglarski - płyniemy na Fromentiere

W trzecim dniu trochę więcej popływamy (8-10h), gdyż zaplanowaliśmy dopłynięcie do wyspy Fromentiera na Balearach. Wieczorem - zwiedzanie okolicy.

Dzień 4 - Płyniemy na Ibizę

Kolejny dzień (mniej żeglarski). Popłyniemy z Fromentiery na Ibizę. Po drodze zwiedzanie wyspy Espadrell. Wieczorem, dla chętnych dyskoteka.

Dzień 5 - Płyniemy na kotwicowisko Cala Roja

Dzień spędzimy podziwiając Ibizę zarówno ze strony morza jak i lądu. Popłyniemy na kotwicowisko Cala Roja. W pobliżu urokliwe restauracje i kawiarnie z dobrą muzyką

Dzień 6 - Dzień żeglarski - płyniemy do Calp

W szóstym dniu trochę więcej popływamy (8-10h), gdyż zaplanowaliśmy dopłynięcie do Calp. Wracamy z Balearów bliżej kontynentu. Płyniemy do Ifach (Calp). Wieczorem zwiedzanie miasteczka.

Dzień 7 - Płyniemy do puerto de Campello

Płynąc powoli w kierunku Alicante zatrzymamy się w puerto de Campello. Okazja do zwiedzania okolicy.

Dzień 8 - Płyniemy do Alicante

Po stosunkowo krótkim odcinku żeglarskim dopłyniemy do Alicante. Będzie dużo czasu aby zwiedzić to wspaniałe miasto.

Dzień 9 - Zakończenie wyprawy, wyokrętowanie

Po śniadaniu, wyokrętowanie przewidziane jest do godziny 10:00.

Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby plan został zrealizowany w całości. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji, w szczególności związanych z warunkami pogodowymi - ostateczną decyzję co do trasy rejsu podejmuje zawsze kapitan.

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez Administratora witryny.