Hiszpania – Costa Blanca

6 - 9 Days
AKTYWNOŚĆ

żeglarstwo

+ 1
TRUDNOŚĆ

Low

MIN. WIEK

10 Years

PROMOCJA

600 540 EUR

Opis wyprawy

TERMIN: 15 CZERWCA 2019 - 22 CZERWCA 2019

BOŻE CIAŁO

Wykorzystaj jak najlepiej weekend czerwcowy (Boże Ciało) i płyń z nami po przygodę. Zabierzemy Cię w rejs wzdłuż południowego wybrzeża Hiszpanii.

Nasz rejs zaczynamy w La Manga, skąd popłyniemy na zapomnianą wyspę - Plana Tabaraca. Przez bardzo długi czas stanowiła ona kryjówkę dla piratów, którzy atakowali wybrzeże Costa Blanca. Obecnie Tabarca oraz opływające ją wody objęto ochroną, przyznając im status rezerwatu marynistycznego. Wiele gatunków znajdujących się tutaj ryb, krabów i koralowców jest pod ochroną, a część z nich to gatunki endemiczne (nie występują w żadnej innej części świata).

Dalej popłyniemy do Villajoysa El Coco który słynie z jaskrawo pomalowanych domów, zabytków, starówki nazywanej tu Arsenal oraz  …  czekolady.

Kolejnym obowiązkowym punktem w planie naszego rejsu jest urokliwa i klimatyczna Altea. Niska zabudowa i tradycyjna architektura, pyszna lokalna kuchnia, wąskie kolorowe uliczki, zachwycają.

Następnego dnia popłyniemy do Alicante, miasta z duszą. Można ją poczuć przechadzając się po dzielnicy Santa Cruz. Znajdziemy tam oryginalnie zdobione, kolorowe domy wśród których próżno szukać dwóch takich samych. Na pewno zobaczymy Explanada de España - zdecydowanie jeden z najpopularniejszych bulwarów w Hiszpanii i symbol całego Alicante.

W kolejnym dniu będziemy żeglowali do Torrevieja. Jest tam wspaniała promenada, port rybacki i dwie słone laguny. Miejsce szczególnie ukochane przez turystów z zachodniej i północnej części Hiszpanii. Dlaczego? Otóż jest tu ponad 300 słonecznych dni w roku, wspaniałe szerokie plaże co roku odznaczane Niebieską Flagą oraz bardzo zdrowy mikroklimat.

W drodze powrotnej z Torrevieja do La Manga odwiedzimy wyspę Isla Grosa.

Wszystkie nasze rejsy morskie organizujemy na bezpiecznych i komfortowych jachtach z bogatym wyposażeniem. Ten rejs zaplanowaliśmy na jachcie Cyclades 50.5. Jest to jacht o kilka stóp większy niż jachty pływające zwykle na podobnych rejsach turystycznych.

Jacht morski

Klasa Cyclades 50.5 (5 kabin, 3 łazienki)

Przelot do Alicante

Przelot we własnym zakresie

Pakiet obejmuje

 Miejsce w kabinie 2 osobowej

 Opieka doświadczonego kapitana

 Szkolenie żeglarskie organizacji ISSA

 Ubezpieczenie jachtu

 Sprzątanie jachtu po rejsie

 Wodę do zbiorników

 Śniadanie na jachcie

Pakiet NIE obejmuje

Kasy jachtowej (20 eur /os./dzień)

Opłat portowych (ok. 25 eur /os.)

Paliwa do silnika (max. 30 eur /os.)

* w zależności od kierunku i siły wiatru

Mapa rejsu

Plan rejsu

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan naszego rejsu.

Dzień 1 - Przylot do Alicante - przejazd do La Manga

W zależności od godziny przybycia wszystkich uczestników w pierwszym dniu możemy zaproponować krótką wycieczkę żeglarską w okolicy La Manga.

Dzień 2 - Płyniemy na wyspę Plana Tabaraca

Już rano wyruszamy w trasę, króra zaprowadzi nas na wyspę piratów. Obecnie Tabarca oraz opływające ją wody objęto ochroną, przyznając im status rezerwatu marynistycznego. Nocleg na kotwicowisku

Dzień 3 - Płyniemy do Villajoysa Alcoco

Dalej popłyniemy do Villajoysa El Coco, który słynie z jaskrawo pomalowanych domów, zabytków, starówki nazywanej tu Arsenal oraz … czekolady.

Dzień 4 - Płyniemy do Altea

Kolejnym obowiązkowym punktem w planie naszego rejsu jest urokliwa i klimatyczna Altea. Niska zabudowa i tradycyjna architektura, pyszna lokalna kuchnia, wąskie kolorowe uliczki, zachwycają.

Dzień 5 - Płyniemy do Alicante

Następnego dnia popłyniemy do Alicante, miasta z duszą. Można ją poczuć przechadzając się po dzielnicy Santa Cruz.

Dzień 6 - Płyniemy do Torrevieja

Miejsce szczególnie ukochane przez turystów z zachodniej i północnej części Hiszpanii. Dlaczego? Otóż jest tu ponad 300 słonecznych dni w roku, wspaniałe szerokie plaże co roku odznaczane Niebieską Flagą oraz bardzo zdrowy mikroklimat.

Dzień 7 - Płyniemy do La Manga

Po drodze wizyta na wyspie Ila Grosa

Dzień 8 - Zakończenie wyprawy, wyokrętowanie

Po śniadaniu, wyokrętowanie przewidziane jest do godziny 10:00.

Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, aby plan został zrealizowany w całości. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych sytuacji, w szczególności związanych z warunkami pogodowymi - ostateczną decyzję co do trasy rejsu podejmuje zawsze kapitan.

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez Administratora witryny.