Włochy – Sardynia

6 - 9 Days
AKTYWNOŚĆ

żeglarstwo

+ 1
TRUDNOŚĆ

Low

MIN. WIEK

10 Years

650 EUR

Opis wyprawy

TERMINY:

3 SIERPNIA - 10 SIERPNIA 2019

10 SIERPNIA - 17 SIERPNIA 2019

17 SIERPNIA - 24 SIERPNIA 2019

24 SIERPNIA - 31 SIERPNIA 2019

Zapraszamy wszystkich młodych duchem na rejs w jedno z najlepszych miejsc do żeglowania w Europie. Ciepłe, błękitne morze, niezapomniane widoki, piękne plaże oraz mocny zachodni wiatr - tak, zapowiada się sierpniowy rejs po Sardynii i Korsyce.

Jak zawsze będziemy się starali połączyć zwiedzanie z aktywnym wypoczynkiem i nabywaniem nowych żeglarskich doświadczeń.

Na Sardynii planujemy postoje zarówno w popularnych, portach, takich jak:

  • Bonifacio (wyspa Napoleona), gdzie zacumujemy między klifami
  • La Maddalena, z najpiękniejszymi plażami w południowej Europie
  • Porto Cervo

jak i w małych i ustronnych zatoczkach na Budelli i Lavezzi.

Odwiedzimy także Porto Vecchio (lub w zależności od pogody popłyniemy w przeciwną stronę do Castelsardo), pięknych zatok Korsyki, a wracając podpłyniemy do Costa Smeralda.

Będąc w północnej części Sardynii, odwiedzimy francuską wyspę Korsykę, gdzie urodził się francuski cesarz Napoleon Bonaparte. Korsyka, nazywana jest Piękną Wyspą ze względu na połączenie dostojności gór z pięknem morza i dzikością przyrody. Zbliżając się do Korsyki będziemy mogli podziwiać 65-metrowe klify, wydarte i wyżłobione przez morze w białej kredzie wybrzeża. Bonifacio to labirynt uliczek, placyków i średniowiecznych domów. Zostało wybudowane w IX wieku przez włoskiego hrabiego Bonifaccio.

Przez cały tydzień jacht będzie naszym domem pod żaglami i jednocześnie środkiem transportu. Żeglując po Balearach codziennie będziemy odkrywali nowe wyspy, zatoczki, porty i kotwicowiska. W ciągu dnia pokonujemy od 20 NM do 70 NM (3-8h żeglugi) w zależności od trasy i warunków atmosferycznych. Reszta czasu pozostaje na zwiedzanie, kąpiele w morzu, integrację i odpoczynek. A dla wilków morskich proponujemy doskonalenie umiejętności żeglarskich pod okiem doświadczonego skippera.

Wszystkie nasze rejsy morskie organizujemy na bezpiecznych i komfortowych jachtach z bogatym wyposażeniem. Ten rejs zaplanowaliśmy na jachcie Cyclades 50.5. Jest to jacht o kilka stóp większy niż jachty pływające zwykle na podobnych rejsach turystycznych.

Jacht morski

Klasa Cyclades 50.5 (5 kabin, 3 łazienki)

Przelot

Przelot we własnym zakresie

Pakiet obejmuje

 Miejsce w kabinie 2 osobowej

 Opieka doświadczonego kapitana

 Szkolenie żeglarskie organizacji ISSA

 Ubezpieczenie jachtu

 Sprzątanie jachtu po rejsie

 Wodę do zbiorników

Pakiet NIE obejmuje

Kasy jachtowej

Paliwa do silnika

Opłat portowych

Bonusy

 Zniżka  -5% dla stałych klientów

 Zniżka  -5% za rezerwację do 31 marca

Mapa rejsu

Plan rejsu

Szczegóły już wkrótce !

Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez Administratora witryny.